Handicapovaní lidé mohou získají levnější bankovní služby

Všichni držitelé průkazů TP, ZTP a ZTP/P mohou od počátku února využívat nový typ postžirového účtu. Program Handicap bude poplatkově zvýhodněn a lidé toto konto mohou získat na pobočkách Poštovní spořitelny - na každé poště.

Za vedení účtu budou například zdravotně postižení klienti platit 15 korun měsíčně, to je o osm korun méně než ostatní klienti. Výběr hotovosti kartou na poště budou mít o dvě koruny levnější a budou platit šest korun.

Levnější bude i platba za trvalé příkazy a za povolení přečerpání účtu. Součástí programu Handicap je také možnost zavedení zlevněných služeb elektronického bankovnictví nebo služeb prostřednictvím mobilu.

V současné době mohou klienti Poštovní spořitelny chodit na 3360 pošt, z nichž třetina je bezbariérových. Spořitelna vychází vstříc i lidem, pro které je problém přijít osobně. Stačí, jestliže zájemci zavolají na nejbližší poštu, která jim dá kontakt na pracovníka spořitelny, a ten je pak navštíví. Účet jim může založit také poštovní doručovatelka.

V Česku je nyní zhruba 450 tisíc držitelů průkazů TP, ZTP a ZTP/P. Zdravotně postižené občany, kteří již klienty spořitelny jsou, převede spořitelna do nového programu zdarma.

Zdroj: Hospodářské noviny

ZAVŘÍT OKNO